Tipy na výlet

Město Soběslav

leží v jižních Čechách, 20 km jižně od Tábora a 40 km severně od Českých Budějovic, na soutoku řeky Lužnice a Černovického potoka. Do města se pohodlně dostanete po nové dálnici D3 nebo po staré silnici E55. Počet obyvatel: přibližně 7.500.

Díky své poloze je Soběslav ideálním startovacím místem pro různé výlety. Proto pokud budete ubytováni u nás v apartmánech Soběslav, máte perfektní polohu pro další výlety do blízkého i vzdáleného okolí.

Známá místa

Ve vzdálenosti do 40 km od ubytování leží například tato známá místa:
Tábor, Jindřichův Hradec, České Budějovice, Hluboká nad Vltavou, Červená Lhota, Bechyně, Týn nad Vltavou.

Co nesmíte vynechat (do 15 km):
Kozí Hrádek, hrad Choustník, Vlkovské pískovny, vilu Edvarda Beneše v Sezimově Ústí, ZOO Větrovy (Tábor), Borkovická Blata, vesnice s architekturou Selské baroko a mnoho dalších malebných míst v našem okolí.

 

Doporučujeme navštívit přímo v Soběslavi:

Letní koupaliště
Kino Soběslav– unikátní koncept městské knihovny, který získal mnoho architektonických ocenění – skleněná část nové knihovny byla vestavěna do historického hradu Hláska
Rozhledna Svákov – přečtěte si článek o zázračném prameni, kapli a hradišti Svákov v okolí rozhledny
Muzea – Smrčkův dům a Blatské muzeum
Kostel sv. Marka

S dalšími tipy Vám rádi pomůžeme.

 

Máte rádi ryby a chcete se podívat na výlov rybníka? Podívejte se na přehled nejdůležitějších výlovů  třeboňských rybníků. Vyberte výlov, který byste chtěli vidět, a zarezervujte si u nás ubytování. Například k největšímu nejen českému rybníku Rožmberk je to od nás jen 30 km! Zarezervujte si včas u nás ubytování v našem Apartmánu Soběslav, abyste si mohli dostatečně užít tuto jedinečnou podívanou.